قوانین و مقررات

" دستور العمل استفاده از خدمات کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) "

به منظور استفاده هر چه بیشتر از محیط  آرام کتابخانه و حفظ و حراست از اموال آن، اعضاء محترم موظف به رعایت موارد زیر می باشند:

 1. رعایت سکوت در محیط سالن مطالعه، الزامی است. از هرگونه مکالمه با تلفن همراه در سالن مطالعه و محیط کتابخانه اکیدا خودداری فرمایید.
 2. رعایت دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی در سالن مطالعه الزامی است . از تردد در راهرو ها،  نزدیک شدن به میز مطالعه دیگران ، صحبت و رفع اشکال و تبادل وسایل شخصی اکیدا خودداری فرمایید.
 3. همه اعضا موظف هستند ضمن رعایت پروتکلهای بهداشتی هنگام مراجعه به کتابخانه ماسک به همراه داشته و در طول زمان حضور در محیط کتابخانه  از ماسک خود استفاده نمایند. همچنین  درصورت مشاهده هرگونه علایم بیماری کویید ۱۹ از مراجعه به کتابخانه اکیدا خودداری نمایید.
 4. جهت اقامه فریضه نماز ، مهر و سجاده شخصی خود را همراه داشته باشید و از استراحت و خوابیدن و صحبت در فضای نمازخانه  اکیدا خودداری نمایید.
 5. رعایت کامل پوشش رسمی(خانمها و آقایان) و حفظ شئونات اسلامی، فرهنگی و اجتماعی در داخل و بیرون از سالن مطالعه با توجه به شرایط تردد، الزامی است.
 6. از جابجایی میز و صندلی ها اکیدا خودداری نموده و در محل تعیین شده توسط کتابدار مستقر شوید.
 7. هرگونه ورود و خروج بین ساعات حضور در سالن مطالعه و تردد در محیط کتابخانه برای مواردی نظیر استراحت ، مکالمه با تلفن ، خوردن غذا ، رفع اشکال و گفتگو و سایر موارد ممنوع می باشد . لذا هنگام خروج از سالن وسایل خود را هم همراه ببرید و از باقی گذاردن وسایل شخصی خود در سالن خودداری نمایید.  
 8. از نشستن روی زمین، خوابیدن، راه رفتن بی مورد، خوردن و آشامیدن ( چای، قهوه، دمنوش، نوشابه و ...)  و آوردن فلاسک چای در سالن مطالعه و نمازخانه، خودداری فرمایید.
 9. از درآوردن کفش و همچنین گذاشتن پاها روی میز، خودداری فرمایید.
 10. هرگونه درگیری فیزیکی، بحث و گفتگو و توهین به سایر اعضاء و پرسنل کتابخانه ممنوع بوده و در صورت مشاهده، افراد خاطی علاوه بر محرومیت از استفاده از سالن مطالعه، جهت پیگیری بعدی به حراست معرفی خواهند شد.
 11. از آوردن اشیاء گرانبها، وسایل خطرناک و غیرمجاز و لوازم اضافی ( از قبیل زین دوچرخه، وسایل ورزشی و ...)  به داخل سالن مطالعه خودداری نمایید.

در صورت بی انضباطی و رعایت نکردن قوانین کتابخانه،عضو به مدت دو هفته الی یک ماه از ورود به کتابخانه، محروم شده و در صورت تکرار، کارت عضویت باطل می گردد.