ویژه برنامه «حرم تا حرم» به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد

کتابخانه مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) مشهد، به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس در آستانه ولادت حضرت امام رضا(ع) ویژه برنامه «حرم تا حرم» با مشارکت کتابخانه آیت الله خامنه ای قم برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام جعفرنژاد، کارشناس مذهبی سازمان تبلیغات حرم مطهر ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا(ع)، گفت: آنچه در سیره امام رضا(ع) بسیار مشهود است ایمان و بندگی خداست؛ طبق روایات ائمه اطهار(ع) کسی که اهل ایمان و عمل صالح باشد خداوند حب و محبت او را در دل سایر بندگان می اندازد.
وی با بیان ویژگی های بنده مومن و خوب برای خدا، افزوود:  بنده خوب خدا یا به تعبیری سربازان امام زمان(عج) باید گره گشای کار مردم، دوری از گناه و اهل استغفار، صبور، شاکر و سپاسگذار و دارای سعه صدر باشند.
جعفرنژاد گفت: بر اساس احادیث ائمه اطهار(ع) کریم کسی است که خطا را می بیند اما می بخشد بنابراین اگر کسی می خواهد بنده، عبد و محبوب خداوند باشد باید این ویژگی ها را در خود داشته باشد.

گفتنی است، ۲کتاب «زندگی به سبک خورشید» اثر مهدی غلامعلی توسط سیدمحمد مدنی بجستانی، کتابدار کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس و «فروغی از کوثر»  اثر الیاس محمد بیگی توسط مهدی غلامرضایی، کتابدار کتابخانه آیت الله خامنه ای قم معرفی شد.

شایان ذکر است، در طول برنامه مسابقه ای بر اساس سخنرانیها و کتابهای معرفی شده برگزار شد که در آینده ای نزدیک به قید قرعه به تعدادی از برندگان کارت هدیه تقدیم خواهد شد.